Spaniaavisen
Publisert 21. januar 2009 16:32
Oppdatert: 17:47
Et charterfly fra Novair på vei fra Gardermoen til Gran Canaria måtte nødlande i London onsdag morgen etter at en passasjer gikk amok. Mannen skal ha slått en flyvertinne i ansiktet, melder Aftenposten.no.
Situasjonen ble oppfattet som så dramatisk at flykapteinen så seg tvunget til å nødlande på Gatwick flyplass utenfor London.
– Det var dramatisk, først forsøkte han å legge an på flyvertinnen. Da personalet prøvde å roe ham ned, gikk han amok, sier passasjer og øyenvitne Heidi Røsland til Aftenposten.no.
Britisk politi tok seg inn i flyet og overmannet den voldelige passasjeren. Flyvertinnen gikk av flyet og fikk legebehandling etter episoden.
Kjæresten sier i følge britisk media at mannen led av flyskrekk, og at han ble mer og mer aggressiv etter å ha tatt seg noen drinker.