Siste
NYHETER

Dødsulykken: Mistenkte skal ha vasket bilen med klor

Norske Nikoline (17) omkom.


ANDALUCÍA

Guardia Civil mistenker at mannen som er pågrepet etter dødsulykken i Mijas (Andalucia), forsøkte å fjerne spor fra varebilen sin med klor.

Den 46 år gamle spanske mannen er mistenkt for å ha kjørt på og drept norske Nikoline på A-7 ved Mijas, og deretter stukket fra stedet.

Pågripelsen skjedde mandag etter at etterforskningen rettet seg mot ham og kjøretøyet hans.

Ifølge spanske medier hadde varebilen skader som kan stemme med ulykken. Etterforskerne mener mannen kan ha kjørt hjem til Calahonda etter påkjørselen og blitt sett mens han rengjorde bilen med klor.

Politiet skal også ha funnet glassrester på veien der ulykken skjedde. Det bidro til å svekke den første teorien om at 17-åringen ble truffet av en lastebil, og pekte i stedet mot en personbil eller varebil.

Guardia Civil arbeider fortsatt med å rekonstruere Nikoline sine siste bevegelser. Hun hadde vært ute i Puerto Banús og skal ha tatt en Uber sammen med to unge menn før hun gikk av ved A-7 i Mijas.

Hva tenker du
Spaniaavisen oppfordrer leserne til saklig debatt!
Tenk over hva man skriver og vis hensyn. Kommentarfeltet overvåkes av våre moderatorer. Grove overtredelser av normal debattskikk kan straffes med utestengelse.
Les også