Spaniaavisen
Publisert 6. februar 2012 11:34
To piloter i lavprisselskapet Ryaniar hevder tøffe arbeidsvilkår i selskapet setter sikkerheten i fare. I et intervju med Rapport går pilotene ut og advarer mot flysikkerheten i eget selskap.
Pilotene peker på økt press som øker risikoen for ulykker. Det er bare et spørsmål om tid før ulykker og alvorlige hendelser vil skje.
– Hvis jeg skulle gjennomgå en operasjon vil jeg vite om kirurgen er uthvilt, har det bra og ikke er redd for å sykmelde seg. Vi vil at de som flyr med Ryanair skal vite at de som sitter i cockpiten ikke alltid oppfyller de kravene. Det verste kan skje, sier en av pilotene som har latt seg intervjue anonymt.
Mens pilotene mener sikkerheten ikke kommer i første rekke i Ryanair, avviser ledelsen i selskapet påstandene.