MALLORCA
Hollywood-stjernens spanske boligdrøm ligger på Valldemossa-kysten på Mallorca.
Michael Douglas kjøpte eiendommen sammen med sin daværende kone Diandra Lucker i 1989. Etter at de ble skilt var avtalen at de skulle disponere "boligen" seks måneder hver.
Det ble for tungvint. Og nå har auksjonshuset Sotheby´s forsøkt å selge luksuseiendommen. Prisen er vel 50 millioner euro. Da får du et 70 hektar stort område med fem leiligheter og to små hus. I leilighetene er det hele 10 soverom.
Skuespilleren investerte seks millioner euro i oppussing. Han skal også ha tatt seg tilrette noe som førte til en bot og krav om å rive deler av nybyggene. Ifølge El Pais slapp han å rive etter at han lot bygge et kultursenter i Valldemossa. Den daværende regionpresidenten sitter nå fengslet for korrupsjon.