Siste
HELSE OG FORBRUKER

Frivilligsentralen besøkte «Doble Amor»

Utforsker muligheter for samarbeid.


ALFAZ DEL PI/BENIDORM

Frivilligsentralen Costa Blanca Nord besøkte nylig senteret «Doble Amor» i Benidorm for å undersøke mulighetene for fremtidig samarbeid. Sammen med president José Luis Calvo og senterleder Vanesa Amat fikk de norske frivillige og brukere et innblikk i arbeidet som utføres.

«Doble Amor» har siden 1981 tilbudt opplæring og arbeid for voksne med funksjonsnedsettelse. Rundt 60 personer deltar daglig i aktivitetene ved senteret, som har ti ansatte. I tillegg driver «Doble Amor» et stort industrivaskeri som sysselsetter ytterligere 50 personer med funksjonsnedsettelser og betjener hoteller i området.

Frivilligsentralen Costa Blanca Nord i Alfaz del Pi ble etablert i 2009, og består av rundt 30 frivillige med ulik nasjonal bakgrunn. De samarbeider tett med kommunen om ulike sosiale tiltak, blant annet hjemmehjelp, sykehusbesøk og sosiale aktiviteter.

– Vi ønsker å finne ut hvordan vi kan samarbeide til beste for brukerne hos begge organisasjoner, sier Liv Airin Fragaat, leder for frivilligsentralen.

Sentralen arrangerer ukentlige aktiviteter for integrering, sosial kontakt og språkopplæring, og holder åpent mandag til fredag fra klokken 10 til 14.

Hva tenker du
Spaniaavisen oppfordrer leserne til saklig debatt!
Tenk over hva man skriver og vis hensyn. Kommentarfeltet overvåkes av våre moderatorer. Grove overtredelser av normal debattskikk kan straffes med utestengelse.