Terje Aspdahl
Publisert 17. mai 2012 08:09
11:29
– Det er første gang jeg er her på Costa Blanca, og jeg gleder meg til å feire nasjonaldagen her. Det blir en ny og spennende opplevelese, sier Akhtar Chaudry til Spaniaavisen.
Kapellan Dag Magnus H. Havgar i sjømannskirken på La Siesta i Torrevieja holdt en kort appell under flaggheisingen ved kirken før Chaudry la ned krans ved ankereet utenfor kirken for å minnes alle falne under krigen.
Klokken 11 gikk toget fra sentrum av Torrevieja som ender opp i Parque de las Naciones. Med blå himmel og allerede over 20 grader som bakteppe, tegner det til å bli en varm og fin nasjonaldagsfeireing her i Torrevieja.
Klokken 12.30 holder Stortingets visepresident Akhtar Chaudry tale for dagen før feiringen fortsetter i kirken.